הפינה של חני

טיפים לחיים הטובים

Facebook
RSS

איך להיות שמח בחלקך

סגור לתגובות על איך להיות שמח בחלקך
ספט - 5 - 2018
חני

החיים בעולם המודרני פעמים רבות שמים אותנו במקום בו אנו משווים בינינו לבין האחרים. זה יכול להיות בעבודה: ”הייתי רוצה לעבוד בעבודה שלו“ או ”אני חולם על המשרה הזו“, זה יכול להיות בחיים האישיים: ”הלוואי והיה לי בית כזה“, ”הלוואי והייתי יכול לטוס לטיול מסביב לעולם“ ועוד כל מיני השוואות שבעצם מונעות מאיתנו להיות מאושרים באמת ולשמוח על מה שיש לנו. אז איך שמחים על כל מה שיש לנו ומפסיקים עם ההשוואות…

מוקירים תודה

התעוררו בכל בוקר ועוד לפני שאתם שוטפים פנים, פשוט אמרו או כתבו תודה על כל הדברים שיש לכם בעולם ואי אפשר לקנות בכסף. עשו זאת בלי שאתם עושים שום דבר אחר והתרכזו בכל נשימה באמירת תודה על דבר אחר.

תודה על השמש, תודה על זה שאני קם על הרגליים כל יום, על האהבה שיש לצדי, על קורת גג, תודה על העצים, הפרחים והציפורים, תודה על אמא ואבא… תודו על כל מה שאתם יכולים ועולה לכם בראש תוך שניה. הקרת תודה לא רק מכניסה אותנו לפרופורציות אלא באמת גורמת לנו להבין שאנו מבורכים במה שיש לנו ולשמוח על כך ממקום כנה ואמיתי.

קראו ספרים

יש המון ספרים שיכולים לעזור לנו לבצע שינוי מהותי ופשוט להודות ולשמוח על מה שיש לנו. למשל, ביירון קייטי נחשבת למנטורית בתחום התודעה המחשבתית ותורת הבודהיזם.

הספר ”לאהוב את מה שיש“ יכול מאוד לעזור להגיע למקום הזה.. קריאת ספרים מהסוג הזה משנה את התפיסה שלנו לגבי המציאות, גורמת לנו להבין שחלק גדול מהמחשבות שלנו אינן נכונות וכי המציאות היא בכלל מה שאנחנו מייצרים לעצמנו ולא מה שאנחנו רואים או חושבים.


האם בעלי חיים משפרים את מצב הרוח

”הכלב הוא ידידו הטוב ביותר של האדם“? לא סתם אנשים ...

איך להיות שמח בחלקך

החיים בעולם המודרני פעמים רבות שמים אותנו במקום בו אנו ...

כיצד למצות דברים בחיים

תחושת פספוס הוא משהו שכמעט כל אדם בעולם הזה חווה ...

האם ניתן לשנות מצב רוח על ידי חשיבה מודרכת

במהלך היום, אנו נתקלים בכל מיני מצבים וסיטואציות שיכולים לפגוע ...

טיול אל הממלכה השמית – ירדן

עוד משחר ילדותנו שמענו את השיר של אריק לביא "הסלע ...