הפינה של חני

טיפים לחיים הטובים

Facebook
RSS

היתרונות של שימוש בכלי תחבורה חשמליים

סגור לתגובות על היתרונות של שימוש בכלי תחבורה חשמליים
יול - 29 - 2018
חני

כל אדם אשר נוהג ברכב בשעות הבוקר לעבודה, יכול להעיד על התנועה הערה (במקרים האופטימיים), או להתלונן על בסיס קבוע על הזמן הרב שהוא מבזבז בפקקים (במקרים הפחות אופטימיים). ובכן, אין כל ספק שריבוי הרכבים הממונעים בישראל, לא תורם לאיכות החיים ופוגע רבות בזיהום האוויר – וזה מבלי להזכיר את תאונות הדרכים הרבות המתרחשות בכבישי ארצנו.

הפתרונות החלופיים

תחנת עגינה לאופניים חשמליים

תחנת עגינה לאופניים חשמליים

אז מה עושים בכדי להיטיב עם המצב? פשוט מאוד – מוצאים תחליפים, ואין כל ספק, כי אופניים חשמליים יכולים להיטיב רבות עם המצב. כל מי שעובד בעיר המגורים שלו, או אפילו בעיר סמוכה אחרת, ימצא את הכלים הללו כמאוד שימושיים (וכמובן, גם חסכוניים) בהגעה לעבודה, אך זה לא אומר שמי שמתגורר בחיפה ועובד בתל אביב, לא יוכל למצוא את האופניים החשמליים כפתרון נהדר. בין מגוון האופניים החשמליים הקיימים כיום, ניתן למצוא דגמים של אופניים מתקפלים, כאלו התופסים פחות נפח, ויכולים לעלות אתכם לרכבת או לאוטובוס, ולהפוך שימושיים בירידה מהם.

אופניים חשמליים – כל התועלות

האופניים החשמליים מהווים כיום את אחד מכלי התחבורה הפופולאריים ביותר, בשל שפע של יתרונות שהם טומנים בחובם ובין היתר: עלויות נמוכות – מדובר בכלי תחבורה זול משמעותית מרכב ממונע, אין צורך בדלק, או אפילו בביטוח. באמצעות האופניים החשמליים ניתן להימנע מהפקקים, או לבזבז דקות ארוכות על חיפוש מקום חנייה, מדובר בכלי תחבורה נוח במיוחד, אשר יכול להתאים לאנשים בקשת רחבה של גילאים, וכמובן, כלי רכב זה אינו מזהם, ורק עצם הידיעה שהשימוש בו אינו פוגע בסביבה, יכולה להסב תחושה טובה. כמובן, שלצד האופניים החשמליים, ישנם עוד כלי תחבורה רבים נוספים כמו הקורקינט החשמלי, ומי שמתבלט יוכל לבצע החלטה בהתבסס על פרמטרים כמו: גובה התקציב אותו הוא יכול או רוצה להשקיע במטרה, מקום האחסון הייעודי, את כלי התחבורה אמור לשמש, וכמובן לאלו מטרות – כל הפרמטרים הללו, יסייעו לבצע בסופו של דבר את הבחירה הנבונה ביותר באופניים חשמליים או בכל כלי תחבורה חשמלי אחר.

ליהנות מהנסיעה

כלי תחבורה חשמליים ובראשם כאמור, אופניים חשמליים, טומנים בחובם שפע של יתרונות. כמובן, שאופניים חשמליים לא נועדו בכדי להחליף באופן מוחלט את הרכב הממונע או את הצורך בו – בכל זאת, האופניים החשמליים לא נועדו לנסיעות בין עירוניות ארוכות או לנסיעות בתנאי מזג אוויר קיצוניים (כאן חשוב לציין שכיום ניתן רכוש רכבים חשמליים והיברידיים). אבל הם בהחלט יכולים להיות שימושיים במגוון רחב של מצבים, לאפשר חסכון בדלק ובזיהום אוויר, וגם לטמון בחובם הנאה גדולה – ולו רק מעצם הנסיעה.


חשיבותו של צחוק לבריאות שלנו

תהיתם פעם עד כמה החיים שלנו נראים רגילים? מרגע שהם ...

מימוש זכויות רפואיות- פנסיית נכות

ב-2008 נכנס לתוקפו חוק פנסיה חובה בישראל. במסגרת החוק מידי ...

היתרונות של שימוש בכלי תחבורה חשמליים

כל אדם אשר נוהג ברכב בשעות הבוקר לעבודה, יכול להעיד ...

הדרך הקלה להגיע לאירוע

אין תקופה יותר מהנה מעונת החתונות. זו תקופה שמכילה מקבצי ...

אובדן כושר עבודה – כיצד לממש זכויות במקרה של אובדן כושר עבודה

באובדן כושר עבודה, אדם מאבד את יכולתו לעבוד ולהתפרנס באופן ...