הפינה של חני

טיפים לחיים הטובים

Facebook
RSS

הלוואות לעסקים קטנים זה דרך נוספת לקבלת מימון לעסק דרך מקורות שונים מהשיטה המקורית של קבלת הלוואה מהבנק. בעלי עסקים קטנים לפעמים מעדיפים את האופציה הזאת ללקיחת הלוואה אם הם לא יכולים למצוא ערבונות או אם יש להם עסק בסיכון גבוה. הגורמים הללו יכולים מאוד להקשות לקבל הלוואה בצורה הקלאסית, דרך הבנק.

הלוואות עסקיות לעסקים קטנים היא אפשרות אחת למימון שדומה להלוואות אישיות. מכיוון שיש סבירות גבוהה שעסק חדש יכשל בזמן הקצר, מלווים רבים לא רוצים לשים את כספם בסיכון גבוהה יותר. בעוד הבנקים פחות נוטים לאשר הלוואות ליזמים שרוצים לפתוח עסק או סטארטפ חדש, ישנם מקורות אחרים להלוואות כאלה, כמו חברים קרובים, משקי בית וארגונים שונים שמוכנים לקחת את הסיכון הזה.

בנוסף, אפשר גם לחפש משקיע שמוכן להשקיע את הכסף שלו בעסק שלך בתמורה לאחוזים מהחברה. יש משקיעים פרטיים שמוכנים לקחת את הסיכון של עסקים כאלה, מתוך ציפיה שההשקעות שכן יצליחו יכסו על ההשקעות בחברות שלא הצליחו. עם זאת, בשביל לקבל השקעה, צריך שיהיה לכם משהו אטרקטיבי, וצריך לדעת להציג זאת בצורה נכונה למשקיעים בשביל שיבינו את הפוטנציאל של העסק שלכם.

הלוואות חוץ בנקאיות לעסקים קטנים מחפשים לרוב עסקים אשר כבר סורבו להלוואה על ידי הבנק. מלווים קלסיים כמו בנקים נוטים לדחות בקשות הלוואה שמבקשות את מלוא ההון ההתחלתי הדרוש להקמת עסק, או עם היסטוריה כלכלית לא יציבה.

אלטרנטיבה נוספת היא פקטורינג, אשר נפוצה בעיקר לצורך מימון עסקים קטנים. כאשר בעל עסק בוחר בפקטורינג בתור מקור מימון, הוא למעשה מוכר את החובות של הלקוחות שלו לחברה אחרת, בהנחה כלשהי. בעסקים שעובדים עם הרבה עם תשלומי אשראי או צ'קים שדחויים למועד עתידי כלשהו, פקטורינג נותן את האופציה לקבל את מרבית התשלום עכשיו דרך חברה צד-שלישי, אשר תאסוף את מלוא התשלום כאשר הוא יפרע ותעביר לך את היתר, תוך כדי שהיא כמובן שומרת עמלה לעצה. זה יכול מאוד לעזור לעסקים בתחילת הדרך, אשר כבר התחילו לקבל כספים מלקוחות, אך בגלל שהתשלום הוא בתנאים כמו שוטף+90 הם לא יקבלו כסף בכלל במשך 3 חודשים, או לחברות שנמצאות בבעיות תזרים.

לבסוף, אפשר גם לחפש משקיעי אנג'ל. משקיעי אנג'ל זה אדם או קבוצה של אנשים אשר מספקים מימון לחברות, בתמורה לאחוזים ברווחים. רוב המשקיעים לרוב מתארגנים כקבוצה על מנת לשלב את ההון שלהם, מה שמוריד את הסיכון שלהם.

לחצו כאן לקבלת עוד מידע על הלוואות לעסקים.עורכת הדין טל איטקין מסבירה על האפשרות להגשת תביעות נזיקין בגין סרבנות גט

תופעת סרבנות הגט הפכה נפוצה מאוד בשנים האחרונות. נשים רבות ...

'הורות רוחנית מסביב לשולחן האוכל' – שיר ביליה עם ליאת ישי

  ליאת ישי, עורכת ראשית של מגזין האספנות SHE'' - בו ...

מדוע צריך עורך דין מנוסה לעסקת נדל"ן

מכירת דירה, השכרת שטח, החכרה או שינוי ייעוד *בכל התהליכים ...

קבוצת יקותיאל בראשות אמיר יקותיאל מביאה את מגדלי הפאר להוד השרון

  אם פעם מגדלי אקירוב היה סמל ההצלחה בתל אביב, עכשיו, ...

מיסטר אנד מיסיס לי, כשאהבה וסושי נפגשים

באחד מן הרחובות הקטנים והצדדיים של החלק הכי סואן של ...