הפינה של חני

טיפים לחיים הטובים

Facebook
RSS

הלוואות לעסקים קטנים זה דרך נוספת לקבלת מימון לעסק דרך מקורות שונים מהשיטה המקורית של קבלת הלוואה מהבנק. בעלי עסקים קטנים לפעמים מעדיפים את האופציה הזאת ללקיחת הלוואה אם הם לא יכולים למצוא ערבונות או אם יש להם עסק בסיכון גבוה. הגורמים הללו יכולים מאוד להקשות לקבל הלוואה בצורה הקלאסית, דרך הבנק.

הלוואות עסקיות לעסקים קטנים היא אפשרות אחת למימון שדומה להלוואות אישיות. מכיוון שיש סבירות גבוהה שעסק חדש יכשל בזמן הקצר, מלווים רבים לא רוצים לשים את כספם בסיכון גבוהה יותר. בעוד הבנקים פחות נוטים לאשר הלוואות ליזמים שרוצים לפתוח עסק או סטארטפ חדש, ישנם מקורות אחרים להלוואות כאלה, כמו חברים קרובים, משקי בית וארגונים שונים שמוכנים לקחת את הסיכון הזה.

בנוסף, אפשר גם לחפש משקיע שמוכן להשקיע את הכסף שלו בעסק שלך בתמורה לאחוזים מהחברה. יש משקיעים פרטיים שמוכנים לקחת את הסיכון של עסקים כאלה, מתוך ציפיה שההשקעות שכן יצליחו יכסו על ההשקעות בחברות שלא הצליחו. עם זאת, בשביל לקבל השקעה, צריך שיהיה לכם משהו אטרקטיבי, וצריך לדעת להציג זאת בצורה נכונה למשקיעים בשביל שיבינו את הפוטנציאל של העסק שלכם.

הלוואות חוץ בנקאיות לעסקים קטנים מחפשים לרוב עסקים אשר כבר סורבו להלוואה על ידי הבנק. מלווים קלסיים כמו בנקים נוטים לדחות בקשות הלוואה שמבקשות את מלוא ההון ההתחלתי הדרוש להקמת עסק, או עם היסטוריה כלכלית לא יציבה.

אלטרנטיבה נוספת היא פקטורינג, אשר נפוצה בעיקר לצורך מימון עסקים קטנים. כאשר בעל עסק בוחר בפקטורינג בתור מקור מימון, הוא למעשה מוכר את החובות של הלקוחות שלו לחברה אחרת, בהנחה כלשהי. בעסקים שעובדים עם הרבה עם תשלומי אשראי או צ'קים שדחויים למועד עתידי כלשהו, פקטורינג נותן את האופציה לקבל את מרבית התשלום עכשיו דרך חברה צד-שלישי, אשר תאסוף את מלוא התשלום כאשר הוא יפרע ותעביר לך את היתר, תוך כדי שהיא כמובן שומרת עמלה לעצה. זה יכול מאוד לעזור לעסקים בתחילת הדרך, אשר כבר התחילו לקבל כספים מלקוחות, אך בגלל שהתשלום הוא בתנאים כמו שוטף+90 הם לא יקבלו כסף בכלל במשך 3 חודשים, או לחברות שנמצאות בבעיות תזרים.

לבסוף, אפשר גם לחפש משקיעי אנג'ל. משקיעי אנג'ל זה אדם או קבוצה של אנשים אשר מספקים מימון לחברות, בתמורה לאחוזים ברווחים. רוב המשקיעים לרוב מתארגנים כקבוצה על מנת לשלב את ההון שלהם, מה שמוריד את הסיכון שלהם.

לחצו כאן לקבלת עוד מידע על הלוואות לעסקים.


מהם מינרלים ומה חשיבותם לגוף שלנו

מהו מינרל? איזה סוגי מינרלים קיימים ומהי חשיבותם לגופנו? על ...

ארונות ההזזה מזיזים הצידה את כל הארונות, ולא במקרה

לא בכל יום אתם רוכשים ארון חדש, מה שאומר שעד ...

איך לנהל נכון תקציב משפחתי? המלצות מאת חנוך רידר

"תקציב" אולי נתפשת כמו מילה גדולה שמתאימה למשרדי ממשלה וחברות ...

3 דברים שחשוב להקפיד עליהם בהריון

תשעה חודשים מופלאים עוברים על זוגות בכלל ועל נשים בפרט ...

טיפים לעיצוב חדר תינוקות בתקציב אופטימלי

אחד הרגעים הכי מרגשים הוא הרגע שבו תינוק חדש נכנס ...