הפינה של חני

טיפים לחיים הטובים

Facebook
RSS

סיציליה כמו שלא ידעתם

סגור לתגובות על סיציליה כמו שלא ידעתם
ינו - 21 - 2019
חני

סיציליה הוא אחד האיים היותר יפים באיטליה ויש בה את כל מה שאדם רק יכול לחלום עליו בחופשה. שילוב מושלם בין גיאוגרפיה ייחודית, מזג אוויר נפלא, נופים מרהיבים המשלבים בין ים וצוקים, ארכיאולוגיה שאין דומה לה בשום מקום אחר בעולם, בקיצור אם אתם מחפשים יעד קרוב יחסית, שילוב בין נופש, טבע ואוכל מעולה – סיציליה זה המקום.

את הביקור באי מתחילים לרוב באזור הר הגעש אתנה שנחשב להר געש פעיל, בין המרשימים ביותר באירופה. בחורף תוכלו להנות ממראה מושלג קסום ובקיץ משילוב בין צמחיה ירוקה לרכסי הרים. ניתן יהיה להיחשף להשפעות של הר הגעש בכל האזור המזרחי של האי.

אי אפשר לבקר בסיצליה מבלי לבקר בעיר סירקוז. העיר מחברת אותנו לתרבות הרומאית, לסיפורי המיתולוגיה היוונית ולכל מה שמיוחד בארכיאולוגיה של סיציליה.

המסע בסיציליה לרוב ישלב גם ביקור בעיר הדרומית ארגיג‘נטו. החיבור בין השניים מתקיים בפיאצה ארמרינה- המקום בו יש את כמות הפסיפסים הגדולה ביותר בעולם. שם יש את המוזיאקה המפורסמת של 10 נשים רומאיות בביקיני שכל אחת מהן מתעמלת בסגנון אחר- מקום שאסור לפספס.

בחלקה הדרומי בעיר ארגיג‘נטו אפשר להיחשף למקבץ מופלא של מקדשים דוריים לפני יותר מ-2,500 שנה. שם נמצא המקדש המפורסם ביותר בעולם שרק אליו שווה להגיע עד סיציליה.

לפני שמגיעים לחלק הצפון מערבי של סיציליה, אפשר לעבור דרך ארץ המאפיה ולהגיע לפסגה מדהימה בעיירה בגובה של למעלה מ-700 מטר המכונה אריצ‘ה. מקום באמת מיוחד בו ניתן יהיה להכיר את תולדות המרציפן ונלמד איך נכון לאכול אותו. כמובן שאי אפשר לוותר על עיר הבירה פלרמו – שילוב נהדר בין עיר קדומה בה נמצאת אחת הכנסיות המפורסמות בעולם המון ריאלה לבין מקום תרבותי המשלב בין אוכל מעולה, היסטוריית הקדושים וחופים מרהיבים.


לבנת פורן בספר ביכורים מרתק – בעשר אצבעות

בספר אוטוביוגרפי חושפת לבנת פורן את הפער בין דמותה הציבורית ...

5 יתרונות בריאותיים של קפה

קפה הוא אחד מהמשקאות הפופולאריים בעולם ואחת התעשיות הרווחיות בכלכלה ...

איך תתכוננו לסוף שבוע בצורה נכונה?

איך מתכוננים אצלכם לסוף השבוע? מה התפריט של ארוחת שישי? ...

טיפים לביצוע החלקת שיער נכונה

במרדף אחרי שיער משיי וחלק יש מספר רב של אפשרויות ...

4 טיפים לזוגיות טובה

הרבה פעמים בטח יצא לכם לשמוע על אחוז הגירושים הגבוה ...

5 מקומות ששווה לטייל בהם בארץ

ארץ ישראל היא מדינה קטנה שיש הרגשה כאילו וכל אחד ...

5 טיפים ליום רגוע

בישראל תמיד נהוג לומר שאנחנו הישראלים לא רגועים, יש המון ...