הפינה של חני

טיפים לחיים הטובים

Facebook
RSS

הסבה מקצועיתאין הגבלת גיל שקובעת מתי כדאי לבצע הסבה מקצועית ולהתחיל ללמוד במסגרת תכנית להכשרה מקצועית. אם אתם נחושים ובעלי סיבולת לפתח קריירה חדשה – יש לכם כל מה שנדרש כדי לסיים פרק נוסף של אמון לקראת ביצוע הסבה מקצועית בחייכם.

יכולות להיות סיבות רבות לבחירה בקריירה חדשה. בין הסיבות הנפוצות: אילוצים כלכליים, בעיות חברתיות עם המעסיק או עם עמית בעבודה, רצונות שהשתנו, או רילוקיישן של מקום העבודה. לא משנה מהי הסיבה שמדרבנת אתכם לערוך הסבה מקצועית אבל חשוב שתדעו מה דרוש כדי שתצליחו בהסבה המקצועית ובקריירה החדשה.

קבעו את המטרה – לפני שתתחילו בתכנית כלשהי לצורך הסבה מקצועית קיבעו קודם כל את המטרה העיקרית שלכם ואת הקריירה האידיאלית שאתם רוצים להשיג. להלן כמה שאלות שחשוב שתשאלו את עצמכם כדי שתהיו מוכנים לשינוי הגדול:

–          מהם תחומי העניין שלכם בעבודה?

–          האם אתם רוצים להישאר בקריירה החדשה עד ליציאה לגמלאות?

–          האם אתם ממוקדים רק בסוג משרה אחת או שאתם מעוניינים בהכשרה מקצועית גמישה שתאפשר לכם להתקבל לכמה סוגי משרות?

–          האם תעזבו את העבודה שלכם או שתוכלו לקבל הכשרה מקצועית בזמן שאתם ממשיכים בעבודתכם הנוכחית?

–          אם תעזבו את העבודה הנוכחית, האם יש לכם מספיק חסכונות שיספקו את הצרכים הבסיסיים שלכם בתקופת ההכשרה המקצועית?

זכו ביתרון – התחרות בשוק העבודה לא מפסיקה כאשר אתם מחליטים לעבור הכשרה מקצועית לקראת קריירה חדשה. היום הרבה אנשים מועמדים לאותו תפקיד, ולכן אם יש לכם יתרון על פני המתחרים תזכו ביתרון גם בתקופת ההכשרה. הציגו את המיטב שלכם לא רק כאשר אתם נדרשים לכך אלא בכל היבט אחר של הקורס בו אתם לומדים. כך תקדמו את עצמכם לעמדה גבוהה יותר לאחר שתסתיים ההכשרה המקצועית.

חפשו את הדרך הטובה ביותר לחסוך – קורס להכשרה מקצועית יכול לקחת יותר זמן ואולי ידרוש מכם גם להשקיע הרבה כסף. אם אתם לא יכולים להרשות לעצמכם לימודים בבית ספר מקצועי, הירשמו לתוכניות להכשרה מקצועית חינם דרך האינטרנט. האינטרנט מציע כעת תוכניות העשרה ספציפיות שתוכלו לעשות בזמנכם הפנוי בבית.

מאחר שהסבה מקצועית אינה בהכרח עבודה בתחום חדש, תוכלו גם להצטרף לתוכניות הכשרה שמציע המעסיק הנוכחי שלכם. מרבית המעסיקים מעדיפים לשפר את רמת העובדים ולשלוח אותם לתוכניות הכשרה שונות במקום לשכור עובדים חדשים. השתתפות בתוכניות אלה תסייע לחיזוק הקשר, האמון והכבוד ביניכם לבין המעסיק והעובדים האחרים. תוכלו גם לנסות לשאול את המעסיק אם הוא מעוניין להשקיע בהכשרה מקצועית שלכם, כדי שתוכלו לשרת טוב יותר את החברה.


תזונה אחרי אימון: מתי ומה לאכול לשיפור ההתאוששות?

בין אם אתם מתאמנים באופן קבוע ובין אם אתם רק ...

מתנות עובדים לפסח 2024 – אילו טרנדים מובילים השנה ?

חג הפסח נתפס בתרבות העסקית כמועד מתאים במיוחד לביטוי הוקרה ...

5 יתרונות בריאותיים של קפה

קפה הוא אחד מהמשקאות הפופולאריים בעולם ואחת התעשיות הרווחיות בכלכלה ...

ידיים נקיות

ניקוי ידיים הוא אחד הדברים החשובים ביותר שאנחנו יכולים לעשות ...

מתנות יום הולדת מקוריות שאפשר להזמין אונליין

כשמדובר במתנות ליום הולדת, מתנות מודפסות מהוות אפשרות מקורית ומרגשת ...

נוירופידבק: אימון מוחי לשיפור איכות החיים

נוירופידבק: אימון מוחי לשיפור איכות החיים מה זה נוירופידבק? נוירופידבק, או משוב ...