הפינה של חני

טיפים לחיים הטובים

Facebook
RSS

איך תתכוננו לסוף שבוע בצורה נכונה?

סגור לתגובות על איך תתכוננו לסוף שבוע בצורה נכונה?
נוב - 7 - 2019
חני

איך מתכוננים אצלכם לסוף השבוע? מה התפריט של ארוחת שישי? איזה קניות יש לעשות ומה המתכונים עליהם אתם מפנטזים? סוף שבוע נראה אצל כל משפחה אחרת, במידה ומדובר במשפחה עם ילדים, התכנון של הסוף שבוע ייקח בחשבון את צרכיהם הבסיסיים של הילדים, כמו: ארוחות, ניקיונות ותכנון פעילויות חוץ. עם זאת, בבתים רבים החל כבר מבוקר שישי, יתבשלו להם מאכלים מכל מיני סוגים על הגז, אלה ילוו את המשפחה לאורך כל הסופ"ש. להלן כמה עצות לייעול בכל הבליל הזה של משימות סוף שבוע המגיע במחזוריות כל חמישה ימים.

קניות
את הקניות לקראת סוף השבוע מומלץ לעשות כבר ביום חמישי וכמה שיותר מוקדם, כך תתקלו פחות בתורים ארוכים, בסחורה שחסרה ותוכלו לסיים את המשימה יחסית מהר. בקניות עצמן מומלץ לרכוש את כל המוצרים שנדרש לתחזוקת הבית לכל השבוע וכן את המזון בהתאם למה שאתם מתכננים לבשל לסוף השבוע הקרב ובא. לדוגמה: במידה ותכננתם להכין דג מרוקאי, זה בדיוק הזמן לקנות אותו, תוכלו להניחו במקרר עד למחרת שתתחילו את משימת הבישולים.

ניקיונות
על מנת שיום שישי לא יהיה גדוש במשימות וכך ייצור לחץ גדול להספיק הכל, חשוב שאת הניקיון הכללי והגדול בבית תעשו מבעוד מועד, באמצע השבוע בעצמכם או באמצעות עוזרת בית, כשביום שישי יישאר לכם לעשות רק מספר השלמות קטנות בכל הנוגע לניקיון.

סוף השבוע הוא גם שלכם
חשוב שלא תשכחו – שסוף השבוע הזה נועד גם לכם! לא נכון להתחיל אותו מיד במשימות שלא רואים את הסוף שלהן וודאי לא להשאיר הכל ליום שישי בבוקר. אחרת תכנסו לסוף השבוע עייפים, מרוטים וחסרי סבלנות. חשוב שתעשו משהו מהנה עבורכם בבוקר שישי, משהו שדחיתם במהלך השבוע ושירנין את לבכם. זה יכול להיות בגד שאתם רוצים לרכוש כבר הרבה זמן, פגישה בבית קפה עם חבר/ה, הרצאה מעניינת בבוקר, ביקור במשתלה למי שאוהב צמחים, או הליכה מרגיעה בים שתכניס אתכם למצב רוח שליו במיוחד שילווה אתכם לאורך כל השישי שבת.

בישולים
אם כן, לאחר שהקדשתם זמן לאני שלכם ואתם אחרי קפה אחד לפחות וארוחת בוקר בריאה, אתם מוכנים דיו להתחיל בבישולים של הסוף שבוע. ההמלצה היא לבשל בכמויות שיספיקו לכל הפחות ליומיים ואם אתם כבר עומלים על בישולים, זה זמן טוב להקפיא חלק מהתבשילים שאתם מכינים. כך, תוכלו ליהנות גם במהלך השבוע ולחסוך לפחות יום אחד במטבח. לכל מי שנוהג לבשל לכל המשפחה מדי שבוע, טבועות בו מספר שיטות עבודה, יש לו את הסדר והארגון שאליו הוא התרגל והוא יודע במה להתחיל ואפילו מסוגל לבשל כמה מתכונים במקביל. זה הזמן לשים מוזיקה נעימה ברקע שתלווה אתכם כשאתם מתחילים בחדוות הבישול האישית שלכם.

 

מרחבי הרשת:
יורם קראוס – מטפס הרים


תזונה אחרי אימון: מתי ומה לאכול לשיפור ההתאוששות?

בין אם אתם מתאמנים באופן קבוע ובין אם אתם רק ...

מתנות עובדים לפסח 2024 – אילו טרנדים מובילים השנה ?

חג הפסח נתפס בתרבות העסקית כמועד מתאים במיוחד לביטוי הוקרה ...

5 יתרונות בריאותיים של קפה

קפה הוא אחד מהמשקאות הפופולאריים בעולם ואחת התעשיות הרווחיות בכלכלה ...

ידיים נקיות

ניקוי ידיים הוא אחד הדברים החשובים ביותר שאנחנו יכולים לעשות ...

מתנות יום הולדת מקוריות שאפשר להזמין אונליין

כשמדובר במתנות ליום הולדת, מתנות מודפסות מהוות אפשרות מקורית ומרגשת ...

נוירופידבק: אימון מוחי לשיפור איכות החיים

נוירופידבק: אימון מוחי לשיפור איכות החיים מה זה נוירופידבק? נוירופידבק, או משוב ...