הפינה של חני

טיפים לחיים הטובים

Facebook
RSS

אינטרנט בסיבים אופטיים – איך זה עובד?

סגור לתגובות על אינטרנט בסיבים אופטיים – איך זה עובד?
אוק - 10 - 2021
מנהלת האתר
כיום, רובינו רגילים לביצועים טובים בעת השימוש שלנו באינטרנט, ובמקרים בהם אנו לא חווים ביצועים כאלו אנחנו אפילו נוטים להתעצבן ולהרגיש שמשהו לא ממש בסדר. חשוב לזכור שאיכות גלישה שכזו היא לא דבר מובן מאליו, והיא מתאפשרת רק בזכות סוגים שונים של טכנולוגיה שהתפתחו בשנים האחרונות ובראשם עומדת בלי שום ספק הטכנולוגיה של סיבים אופטיים. אז כאמור אנו מקבלים את היתרונות הללו כדבר שהוא מובן מאליו, אבל כשמבינים (אפילו באופן בסיסי) איך עובדת הטכנולוגיה הזו, רואים שזה בהחלט לא כך.

מהו סיב אופטי?

סיב אופטי הוא למעשה סוג של חוט העשוי מזכוכית, בו עובר אור מהקצה האחד לקצה השני במהירות שיא מה שמאפשר בעצם העברה של נתונים דיגיטליים במהירות שלא הכרנו עד היום. את הסיבים האופטיים השונים בהם משתמשים כיום מייצרים ממגוון רחב של חומרים, כאשר זכוכית היא החומר הנפוץ ביותר. כיום, ישנם סיבים כאלו הפרוסים לאורך אוקיינוסים ויבשות ומחברים את את כל קצוות העולם במהירות באופן חסר תקדים. אגב, האורך המצטבר של הסיבים ברחבי העולם כולו הוא כזה שיכול להקיף את כדור הארץ שלנו יותר מפעם אחת.

האם הטכנולוגיה הזו יקרה יותר?

אז התשובה הבסיסית לשאלה הזו היא כן, אבל תופתעו לגלות כי לא מדובר בטכנולוגיה יקרה משמעותית מדורות קודמים. באופן טבעי העלות של חיבור כזה לאינטרנט עולה יותר, אבל הרבה פעמים מדובר על הפרש זעום וזה בהחלט יותר משתלם לנוכח הביצועים המטורפים שהוא מציע. בשורה התחתונה, מי שמחפש מהירות גלישה יוצאת דופן לכל צורך שהוא ויציבות חיבור באופן כללי, בהחלט ימצא את כל הדברים הללו עם חיבור לתשתית חדישה של סיבים אופטיים.

מרחבי הרשת שעון אפלאפל ווטש 7 מבית אפל אייפון 13הסלולרי הטוב בעולם גלקסי s21מבית סמסונג שעונים חכמיםגלריית השעונים החכמים המובילים שעון חכם סמסונגעם מערכת ההפעלה אנדרואיד אייפדמבית אפל


לבנת פורן בספר ביכורים מרתק – בעשר אצבעות

בספר אוטוביוגרפי חושפת לבנת פורן את הפער בין דמותה הציבורית ...

5 יתרונות בריאותיים של קפה

קפה הוא אחד מהמשקאות הפופולאריים בעולם ואחת התעשיות הרווחיות בכלכלה ...

מוזיאונים בתל אביב שפתוחים בשבת

שבת זה זמן משפחתי נפלא ואם גם אתם מחפשים בילוי ...

עשו ואל תעשו בבחירת השם לתינוק/ת שלכם

אז בשעה טובה גם אתם מצפים לתינוק או תינוקת חדשים ...

תחתונים או בוקסרים – איזה סוג מתאים לכם יותר

מי היה האדם הראשון שהקיף את העולם, באיזה מניה הכי ...

האם כדאי ללמוד הנדסאות בשנת 2022?

זה לא משנה אם אתם חיילים משוחררים שמחפשים את הכיוון ...

פיג׳מות לנשים – סקירה של סוגי פיג׳מות לנשים

שמלת ערב זה נפלא, והכי כיף בעולם זה לצאת ולקרוע ...