הפינה של חני

טיפים לחיים הטובים

Facebook
RSS

כאשר אדם אינו מרוצדיאטהה מהמשקל שלו הוא ישר  פוצח בדיאטה שמטרתה הורדה במשקל ולעיתים חיטוב. דיאטות הם לרוב דבר מתסכל, בהתחלה יורדים במשקל ומקבלים מחמאות מקיר לקיר ואחר כך הדברים מתחילים להסתבך. רוב הדיאטות כוללות קיזוז מסיבי של קלוריות על מנת לרדת במשקל או התנזרות מוחלטת מקבוצות מזון כמו פחמימות, שומנים וכו. כאשר הגוף מרגיש את המחסור הפתאומי בקלוריות הוא הופך להיות חסכוני יותר ובונה שרירים ארוכים שצרכים פחות קלוריות לתפקוד.לכן, דיאטה קיצונית שבהתחלה גורמת לירידה במשקל, תגרום לגוף להוציא הרבה פחות קלוריות ולכן בשורה התחתונה תגרום לעליית המשקל בחזרה, בדרך כלל בתוספת.

במילים אחרות הירידה החדה במשקל של תחילת הדיאטה רק פוגעת במאמצי הירידה במשקל ותסתיים במפך נפש. הגוף שלנו אינו אוהב להרזות, מנקודת מבטו אגירת שומנים היא הכרח הישרדותי מפני תקופות הרעב שיגיעו. בעולם המודרני אין לנו בעיה להשיג אוכל ואין תקופות רעב כמו אצל האדם הקדמון ולכן אנו ממשיכים וממשיכים לאכול בהכנה ל"תקופת צנע" שלא מגיעה. דיאטות תכופות וקיצוניות משכנעות את הגוף שלנו שתקופות הרעב האלו קורות לעיתים קרובות ולכן הגוף רק יגביר את הלחץ לעלות במשקל.

אז מה ההבדל בין דיאטה לשינוי תזונה?

מחקרים הראו שאנשים לא אוהבים את המילה דיאטה כי היא מתקשרת לאוכל גרוע, כישלון והרגשה רעה. לעומת זאת, שינוי תזונה התקבל אצל רוב האנשים כמונח חיובי המראה רצון לשיפור עצמי. מי שמחליט כי הוא פוצח בשינוי תזונה עושה זאת לרוב בצורה מאופקת יותר ומחזיק זמן רב יותר עם המשטר החדש מאשר אדם שהחליט שהוא מתחיל בדיאטה.

גם אם המשטר התזונתי זהה, מספיק שינוי ההגדרה בין "דיאטה" לבין "שינוי תזונה" על מנת לגרום לאנשים להרגיש אופטימיים יותר בסיכויים שלהם לצלוח את השינוי.

 יש הרבה דיאטות בזק מסוכנות שניתן למצוא עליהם אינפורמציה באינטרנט. תזונה היא נושא אישי וצריך להתאים אותו לאדם ולמצב המדובר. בכול שינוי רציני בתזונה צריך להתייעץ עם איש מקצוע על מנת לא לעשות נזק ולפגוע בגוף. דיאטות חוזרות ונשנות מלמדות את הגוף "לשמור" על מאגרי השומן שלו טוב יותר ורק מקשים על מאמצי ההרזיה.


מתנות עובדים לפסח 2024 – אילו טרנדים מובילים השנה ?

חג הפסח נתפס בתרבות העסקית כמועד מתאים במיוחד לביטוי הוקרה ...

5 יתרונות בריאותיים של קפה

קפה הוא אחד מהמשקאות הפופולאריים בעולם ואחת התעשיות הרווחיות בכלכלה ...

מחסור צפוי במוצרי מטרנה – מה המשמעות של חריגה מיקרוביאלית ולמה אין סיבה לדאגה?

אז מה (שוב) קרה במטרנה? באמצע יולי 2023 עדכנה חברת מטרנה ...

אינטרנט בסיבים אופטיים – איך זה עובד?

בעידן שבו אנו חיים, כולנו רגילים פחות או יותר ליהנות ...

אלבום טיולים

יצירת אלבום טיולים היא דרך נפלאה לשמר זיכרונות יפים ולשתף ...

מה לאכול לפני אימון?

הקפדה על תזונה מיוחדת ומותאמת לכושר גופני תוכל להשפיע משמעותית ...