הפינה של חני

טיפים לחיים הטובים

Facebook
RSS

האם גל שני של הקורונה צפוי להגיע

סגור לתגובות על האם גל שני של הקורונה צפוי להגיע
מאי - 13 - 2020
חני

בימים אלו אנו נמצאים על דעיכתו של הגל הראשון של נגיף הקורונה בישראל, אחרי למעלה מ 16,000 נדבקים מאומתים, מעל 200 מתים וכמעט 2 מיליון מובטלים ישראל חוזרת אט אט לשגרה, אנחנו עדיין לא ניערנו את הגל הראשון מעלינו אך הוא בסימני דעיכה ברורים.

ועכשיו השאלה שכולם חוזרים ושואלים, מה לגבי גל שני של נגיף הקורונה האם אנחנו מחוסנים מאחד כזה, האם הוא יגיע בקרוב, מה ההשערות ומה הולך לקרות?

גל שני של קורונה

טוב אז כמו שכל המומחים חוזרים ואומרים "רב הנסתר על הגלוי" בכל הקשור לנגיף הקורונה נכון לעכשיו, זהו נגיף חדש שאין הרבה מידע עליו וקשה להעריך את התנהגותו או התפתחותו, אבל יש הערכות גסות בקרב רוב המומחים והן:

הצד הפסימי – הצד הפסימי טוען כי גל שני בפתח, רוב המומחים טוענים כי הוא יגיע אלינו בעוד מספר חודשים בסביבות חודש ספטמבר ויהיה קשה, חזק וארוך יותר מהגל הנוכחי שפקד אותנו, הסיבה שהוא יגיע בתחילתו של הסתיו ולא בחודשי הקיץ היא בעקבות הסברה כי הנגיף יתנהג כמו נגיפים רבים ואחרים אשר בחום פחות מתפשטים.

הצד האופטימי – הצד האופטימי מחולק לכמה תרחישים והם

• מציאת תרופה / חיסון – כמובן שזהו התרחיש שאנחנו הכי מחכים לקראתו אך בכדי שזה ימנע את הגל השני הסיכויים הם די קלושים כיוון וגם אם תמצא התרופה או החיסון בחודשים הקרובים ואחרי כל הניסויים כדי להבטיח את הבטיחות בשימוש בה, תהליך הייצור והתפוצה שלה לכל העולם ייקח המון זמן ולכן תרחיש זה הוא פחות סביר כי ימנע את הגל השני.
• הנגיף יעבור מוטציה אשר מחלישה אותו והוא יתפוגג – מדענים גילו לאחרונה כי אדם שחלה בקורונה נדבק בנגיף שעבר מוטציה אשר מחלישה את יכולות ההתפשטות שלו בגוף והחוצה ממנו, דומה למוטציה שעבר בן דודו של נגיף הקורונה הסארס, התקווה של המדענים היא שבדומה לסארס הנגיף הנוכחי יחלש מעצמו עד הכחדות שלו מהעולם, גם פה הערכות הן שאת הגל השני כנראה זה לא ימנע מה כן אולי יחליש אותו בצורה די משמעותית.
• הגל השני יתקל במוכנות ויתקשה להתפשט – בעוד הגל הראשון הגיע אלינו כמו רעם ביום בהיר ותפס את כל מערכות הבריאות בעולם לא מוכנות, חוסר מודעות לגבי קצב ההדבקה והיכולות של הנגיף היום המודעות היא גבוה מאד והמוכנות תהיה גם כן, מה שאומר שהגל השני יתקל ביותר אנשים ששומרים מרחק אחד מהשני, שלובשים מסכות, שדואגים לשטוף ידיים, שלמערכות הבריאות יש מספיק מכונות הנשמה, כוח אדם ומיטות פנויות.


לבנת פורן בספר ביכורים מרתק – בעשר אצבעות

בספר אוטוביוגרפי חושפת לבנת פורן את הפער בין דמותה הציבורית ...

5 יתרונות בריאותיים של קפה

קפה הוא אחד מהמשקאות הפופולאריים בעולם ואחת התעשיות הרווחיות בכלכלה ...

מוזיאונים בתל אביב שפתוחים בשבת

שבת זה זמן משפחתי נפלא ואם גם אתם מחפשים בילוי ...

עשו ואל תעשו בבחירת השם לתינוק/ת שלכם

אז בשעה טובה גם אתם מצפים לתינוק או תינוקת חדשים ...

תחתונים או בוקסרים – איזה סוג מתאים לכם יותר

מי היה האדם הראשון שהקיף את העולם, באיזה מניה הכי ...

האם כדאי ללמוד הנדסאות בשנת 2022?

זה לא משנה אם אתם חיילים משוחררים שמחפשים את הכיוון ...

פיג׳מות לנשים – סקירה של סוגי פיג׳מות לנשים

שמלת ערב זה נפלא, והכי כיף בעולם זה לצאת ולקרוע ...