הפינה של חני

טיפים לחיים הטובים

Facebook
RSS

האם דירות להשקעה עדיין כדאיות?

סגור לתגובות על האם דירות להשקעה עדיין כדאיות?
אפר - 21 - 2021
חני
בעשרים השנים האחרונות ישראל הפכה למדינה בה זוגות צעירים מתקשים לרכוש דירה, מחירי הנדל"ן הלכו ותפחו משנה לשנה ומה שפעם היה משכנתא ל- 20 שנה ממשכורת ממוצעת במשק הפך לבלתי אפשרי ורק עזרה מההורים או עבודה עם משכורת מעל הממוצע תוכל למנף זוגות צעירים אל עבר רכישת דירה. ולמה זה קרה? פשוט מאד כי הרבה מאד ישראלים רכשו בשנים האלו דירות להשקעה כחלק ממהלך פיננסי וככל שהשנים חלפו עוד ועוד משקיעים נכנסו לתחום וההיצע עבור הזוגות הצעירים הלך ופחת. האם עדיין שווה להשקיע בדירות?

ניסיונות לשנות מגמה

כיוון והמצב שנוצר גרם להתמרמרות בקרב הזוגות הצעירים ומשפחותיהם לגל מחאה חסרת תקדים, הממשלות האחרונות ניסו לשנות מגמה להפוך את ההשקעה בנדל"ן לפחות אטרקטיבית עבור המשקיעים על ידי חוקי מיסוי חדשים התקפים על אנשים שבבעלותם כמה דירות ולקדם מכירה של דירות לזוגות צעירים עם חוקים מגבילים כך שהסחר בדירה למטרת השקעה יהיה פחות רלוונטי. כל אלו לא הצליחו באמת לשנות את המגמה אלא רק למתן במעט את הגרף ההולך ועולה של מחירי הנדל"ן.  

מחירי נדלן לא פרופורציונאליים

  לפני עשרים שנה שהנדל"ן עוד היה במחירים פרופורציונאליים המשקיעים יכלו לקנות דירות להשקעה די בקלות (שכן גם לקחת משכנתא בבנק באותם ימים הייתה קלה יותר) ולמכור אותן 20 שנה לאחר מכן (היום) עם רווח אסטרונומי וזאת אחרי שבמשך 20 השנה האלו הם החזירו את המשכנתא בעזרת שכר הדירה שהמשכירים שלמו, כך שבסופו של דבר גם ההשקעה לא הייתה.   אז זאת הייתה השקעה פנטסטית, מי שהצליח בזמנים האלו להשים ידיו על דירה או כמה דירות להשקעה סביר להניח היום במצב כלכלי מעולה, אבל האם במצב הנוכחי עדיין שווה להשקיע בנדל"ן?   התשובה היא: כן…. רק צריך לדעת לתאם ציפיות, אם אתם מצפים להרוויח באחוזים כמו שהרוויח מי שקנה דירה לפני 20 שנה אז תיכנסו לפרופורציות, כי אתם לא תרוויחו כך אלא אם תמצאו שוק נדל"ן חדש בחו"ל שעדיין לא מוצה, אבל כאן בארץ זה כבר בלתי אפשרי, הרוויים קטנים יותר אבל עדיין אפשריים. הכתבה מובאת באדיבות חברת תדהר הבונה ומשווקת מספר פרויקטים של נדל"ן עסקי ודירות מיד ראשונה.     מרחבי הרשת: בפנטן – להגן על עור תינוקך, הכנסו לאתר בפנטן הרשמי מכונת קפה מקצועית – אל תתפשרו על הקפה שלכם אינטרנט מהיר בתשתית סיבים אופטיים משחת בפנטן – לבריאות העור    

לבנת פורן בספר ביכורים מרתק – בעשר אצבעות

בספר אוטוביוגרפי חושפת לבנת פורן את הפער בין דמותה הציבורית ...

5 יתרונות בריאותיים של קפה

קפה הוא אחד מהמשקאות הפופולאריים בעולם ואחת התעשיות הרווחיות בכלכלה ...

מוזיאונים בתל אביב שפתוחים בשבת

שבת זה זמן משפחתי נפלא ואם גם אתם מחפשים בילוי ...

עשו ואל תעשו בבחירת השם לתינוק/ת שלכם

אז בשעה טובה גם אתם מצפים לתינוק או תינוקת חדשים ...

תחתונים או בוקסרים – איזה סוג מתאים לכם יותר

מי היה האדם הראשון שהקיף את העולם, באיזה מניה הכי ...

האם כדאי ללמוד הנדסאות בשנת 2022?

זה לא משנה אם אתם חיילים משוחררים שמחפשים את הכיוון ...

פיג׳מות לנשים – סקירה של סוגי פיג׳מות לנשים

שמלת ערב זה נפלא, והכי כיף בעולם זה לצאת ולקרוע ...