הפינה של חני

טיפים לחיים הטובים

Facebook
RSS

האם ניתן לשנות מצב רוח על ידי חשיבה מודרכת

סגור לתגובות על האם ניתן לשנות מצב רוח על ידי חשיבה מודרכת
ספט - 5 - 2018
חני

במהלך היום, אנו נתקלים בכל מיני מצבים וסיטואציות שיכולים לפגוע במצב הרוח שלנו…מילה קטנה שמישהו אומר לנו, משהו שתכננו שיקרה ופתאום משתבש ולא קורה בדיוק כמו שרצינו, הוצאה כספית שלא צפינו – כמעט כל דבר יכול להוציא אותנו מאיזון. השאלה היא איך אפשר להתמודד עם זה ולא לתת לכל דבר או לכל אחד להשפיע לנו על מצב הרוח החיובי?

שלב ראשון, שימו לב לשפת הגוף שלכם

אחד הדברים שהכי יעזרו לכם לא רק לשנות את מצב הרוח שלכם לטובה, אלא גם ישפרו את הביטחון והדימוי העצמי שלכם הוא ללכת זקוף, לשבת זקוף ולהיות כמה שיותר על הראש מורם והחזה פתוח. תחשבו על זה… כשאנחנו מבואסים ועצובים, אנחנו מתכנסים בתוך עצמנו אבל כשאנחנו שמחים ואנרגתיים הגוף מורם. הקפידו לשנות את מנח הגוף בדיוק בנקודה שבה אתם מרגישים רע ותראו איזה שינוי אדיר זה מביא לכם.

להתרכז במטרה, זה העיקר

לכל אחד מאיתנו יש מטרות בכל מיני תחומים: בזוגיות, בעבודה, בחיים האישיים, בתחביבים שלנו, בילדים… כמשהו פוגע לכם במצב הרוח וכאילו מוריד אתכם, זה הזמן לחשוב על מטרה אחת שחשובה לכם בתקופה שבה אתם נמצאים ופשוט להתרכז בזה במשך כמה דקות לפחות. התמקדות במטרה מסוימת, עוזרת לנו לא רק לשכוח את מה שקרה ולשפר את מצב הרוח אלא גם מאפשרת לנו להתמקד במשהו חיובי שמחזק אותנו ונותן לנו תחושת מסוגלות. גם הכרת תודה היא דרך נפלאה לרומם את מצב הרוח. הסתכלו על כל הדברים הטובים בחייכם והודו עליהם יום ביומו.

זה לא שלכם, זה שלו

בדרך כלל, כשהמצב רוח שלנו נפול, זה בגלל מישהו שמאוד קרוב אלינו… זה גם יכול להיות בגלל משהו שהשתנה או לא קרה כמו שציפינו… אם מדובר במישהו אחר, תמיד תחשבו שזה לא קשור אליכם, זה שלו או שלה כי הרי כל אחד מאיתנו בא מעולם אחר לגמרי ואנחנו לא יכולים לחנך את כולם… אם זה בגלל משהו שלא הסתדר כמו שרציתם אז תמיד כדאי לזכור שכל מה שקורה בעולם, קורה מסיבה מסוימת וזה בהחלט יכול לעזור ולשפר את דרך ההסתכלות שלנו על הדברים.


תזונה אחרי אימון: מתי ומה לאכול לשיפור ההתאוששות?

בין אם אתם מתאמנים באופן קבוע ובין אם אתם רק ...

מתנות עובדים לפסח 2024 – אילו טרנדים מובילים השנה ?

חג הפסח נתפס בתרבות העסקית כמועד מתאים במיוחד לביטוי הוקרה ...

5 יתרונות בריאותיים של קפה

קפה הוא אחד מהמשקאות הפופולאריים בעולם ואחת התעשיות הרווחיות בכלכלה ...

ידיים נקיות

ניקוי ידיים הוא אחד הדברים החשובים ביותר שאנחנו יכולים לעשות ...

מתנות יום הולדת מקוריות שאפשר להזמין אונליין

כשמדובר במתנות ליום הולדת, מתנות מודפסות מהוות אפשרות מקורית ומרגשת ...

נוירופידבק: אימון מוחי לשיפור איכות החיים

נוירופידבק: אימון מוחי לשיפור איכות החיים מה זה נוירופידבק? נוירופידבק, או משוב ...