הפינה של חני

טיפים לחיים הטובים

Facebook
RSS

אחוז גבוה מהאנשים בישראל מתעניינים בלימודים לתואר ראשון, משקיעים מכספם ומזמנם, עוברים את כל המבחנים, מבצעים את כל המטלות לאורך התואר, אך בסופו של דבר, בתום התואר הם מוצאים את עצמם מגיעים למקומות אחרים, מחפשים עבודה בתחומים שונים לגמרי ממה שלמדו ואז במקרה הטוב התואר נשאר תלוי על הקיר ובמקרה הפחות טוב מתויק באיזה קלסר ואחרי כמה שנים אנו שוכחים שהוא קיים. המאמר הבא נכתב במטרה למנוע מכם להגיע למצב בו אתם משקיעים בין 3-7 שנות לימוד תובעניות ובוחרים דווקא בתואר או בלימודים אחרים שבסופו של דבר, יהפכו להיות המקצוע שלכם. חשוב לציין כי לימודי תואר ראשון באוניברסיטאות מסתכמים בממוצע בסכום של 12 אלף שקלים בשנה ותואר באחת מבין המכללות הפרטיות הפזורות ברחבי הארץ יכול להגיע לעשרות אלפי שקלים בשנת לימודים אחת.

 

תחום האינטרנט הפך להיות חלק בלתי נפרד מהחיים שלנו. מקצועות כמו פיתוח אפליקציות, בניית אתרים, קידום אתרים, כתיבה ועיצוב גרפי הפכו להיות מבוקשים מאוד בתרבות בה אנו חיים. נקודה למחשבה. אז מה אנחנו בעצם מציעים לכם?

 

  • בחרו במקצוע אליו אתם מתחברים, תחום שבאמת מעניין אתכם. אם גדלתם בבית בו אביכם עורך דין מצליח ואמכם רופאה מנתחת מעולה, יש סיכוי גדול שתביעו עניין באחד מהתחומים האלה ותלכו בעקבותיהם. זה לגמרי בסדר, זאת משום שהתחום באמת מעניין אתכם. נשמתם אותו, גדלתם עליו ולכן מגיל קטן זה החלום שלכם.
  • תשוקה פנימית זה העיקר- אם אתם בוחרים להיות עורכי דין או רופאים רק כי ההורים שלכם כאלה ולא כי זה בא לכם מבפנים, זו כבר בעיה וסביר להניח שברגע אחד פתאום, תחליטו שזה ממש לא בשבילכם. אל תבזבזו את זמנכם היקר, בחרו במקצוע שאתם מתחברים אליו מבפנים, מהבטן.

דרך נפלאה לקלוע למקצוע הנכון היא פשוט לבצע עליו מחקר מעמיק. פתחו את אתרי האינטרנט השונים, קראו על הנושאים הנלמדים בתואר, בדקו עם אנשים שכבר סיימו את התואר במה הם עוסקים ומהם תחומי העניין הנושקים לתואר זה ורק אז, אחרי שביצעם בירור מעמיק בצעו החלטה.

מרחבי הרשת:
שי פניני – משרד עורכי דין
אינטרנט ביתי – בזק בינלאומי
עו"ד שי פניני – מומחה למשפט מסחרי
סדרות מומלצות – yes שידורי טלוויזיה בלוויין


תזונה אחרי אימון: מתי ומה לאכול לשיפור ההתאוששות?

בין אם אתם מתאמנים באופן קבוע ובין אם אתם רק ...

מתנות עובדים לפסח 2024 – אילו טרנדים מובילים השנה ?

חג הפסח נתפס בתרבות העסקית כמועד מתאים במיוחד לביטוי הוקרה ...

5 יתרונות בריאותיים של קפה

קפה הוא אחד מהמשקאות הפופולאריים בעולם ואחת התעשיות הרווחיות בכלכלה ...

ידיים נקיות

ניקוי ידיים הוא אחד הדברים החשובים ביותר שאנחנו יכולים לעשות ...

מתנות יום הולדת מקוריות שאפשר להזמין אונליין

כשמדובר במתנות ליום הולדת, מתנות מודפסות מהוות אפשרות מקורית ומרגשת ...

נוירופידבק: אימון מוחי לשיפור איכות החיים

נוירופידבק: אימון מוחי לשיפור איכות החיים מה זה נוירופידבק? נוירופידבק, או משוב ...