הפינה של חני

טיפים לחיים הטובים

Facebook
RSS

ילדים בשבתאחת השאלות שבכל שבת עולה מחדש בקרב הורים לילדים קטנים, היא מה עושים בשבת? אז אחרי שחרשתם כל פארק, וכל גן חיות וגם מהים כבר נמאס…הרשו לנו להמליץ על מוזיאון הילדים בחולון בתור המקום הבא שלכם לבילוי בשבת.

המוזיאון מציע שלל אטרקציות לילדים בשבת מגילאים קטנים מאוד 2 וחצי ועד גיל 12 המחולקים לפי מסלולי פעילות שונים המיועדים לכל סולם גיל. בנוסף, ביום שבת פעילות גם תערוכות הדגל של המוזיאון" בגובה העיניים, דיאלוג בחשיכה, הזמנה לשקט ודיאלוג עם הזמן. תערוכות אלו (מלבד בגבוה העיניים) יכולות לשמש אתכם גם להעסקת בני נוער משועממים בסוף שבוע שתרצו לתת להם קצת ערך מוסף מעבר לבהייה בטלויזיה.

אז אלו מסלולים מציע המוזיאון בשבת?

המוזיאון מציע בשבת את כל מסלולי הילדים למעשה ביניהם טיול עם ינשול, בעקבות הפרפרים, המסע לתיקון ממלכת הזמן, היער הקסום, החייזרים וההצגה איפה מיש.
במסגרת טיול עם ינשול יחשפו הילדים באמצעות הדמות ינשול- חצי ינשוף וחצי חתול לחברים ביער ולהתליך יצירת החברות האנושי וילמדו כיצד להתמודד עם השונה מהם. במסלול בעקבות הפרפרים וגם במסע לתיקון ממלכת הזמן יכירו הילדים את משפחות בע"ח השונות בטבע, מחזוריות החיים וגלגולי חיים בטבע, כיצד הזמן משפיע על ההתפתחות ועוד. במסגרת הפעילות היער הקסום יעברו הילדים מסע הרפתקאות ביער הקסום במטרה להחזיר את היער לקדמותו אחרי ששיחררו ג'יני שובב מן הבקבוק. תוך כדי לומדים הילדים להתמודד עם רגשות כמו נקיפות מצפון, צער, פחד, אחריות ועוד. המסלול האחרון במסלולי הילדים הוא מסלול החייזרים המיועד לילדים גדולים יותר בגילאי 8-12 ומדמה לילדים מצב כאילו נחטפו ע"י חייזרים לחללית משוכללת. בחללית זו הילדים יצטרכו להפעיל את דמיונם כדי להגיע למסע בחזרה הביתה תוך הבנת האחר- החייזרים וכיצד הם נתפסים בעיני האחר.

בנוסף לאלו, מוצעת גם בימי שבת ההצגה הפעילה איפה מיש אשר הילדים לוקחים חלק בהשתתפות בה, מבלים עם הצעצועים השונים, מתחפשים ולומדים מהו ערכה של חברות טובה ונאמנות זה לזה.

למה חשוב לשים לב אם רוצים להגיע בשבת למוזיאון?

שימו לב כי בימי שבת המוזיאון אינו פועל עד שעות הערב כמו בשאר ימות השבוע. בימי השבוע הפעילויות מתקיימות בין השעות 10-13:00 והמוזיאון דורש כי בטרם ההגעה תזמינו כרטיסים לפעילות לשם הסדר הטוב. כמו כן, חשוב לומר כי מקפידים במוזיאון מאוד על גילאי הילדים הנכנסים לכל פעילות ולכן שילובים כמו אח גדול (מתחת ל-18) יחד עם אח קטן לא יכולים לבוא בחשבון. לכל פעילות יש להכנס ילד עם מלווה מבוגר מעל גיל 18. מומלץ בעת הזמנת הכרטיסים לבדוק את השעות והמועדים הפנויים של כל פעילות.


לבנת פורן בספר ביכורים מרתק – בעשר אצבעות

בספר אוטוביוגרפי חושפת לבנת פורן את הפער בין דמותה הציבורית ...

5 יתרונות בריאותיים של קפה

קפה הוא אחד מהמשקאות הפופולאריים בעולם ואחת התעשיות הרווחיות בכלכלה ...

מוזיאונים בתל אביב שפתוחים בשבת

שבת זה זמן משפחתי נפלא ואם גם אתם מחפשים בילוי ...

עשו ואל תעשו בבחירת השם לתינוק/ת שלכם

אז בשעה טובה גם אתם מצפים לתינוק או תינוקת חדשים ...

תחתונים או בוקסרים – איזה סוג מתאים לכם יותר

מי היה האדם הראשון שהקיף את העולם, באיזה מניה הכי ...

האם כדאי ללמוד הנדסאות בשנת 2022?

זה לא משנה אם אתם חיילים משוחררים שמחפשים את הכיוון ...

פיג׳מות לנשים – סקירה של סוגי פיג׳מות לנשים

שמלת ערב זה נפלא, והכי כיף בעולם זה לצאת ולקרוע ...