הפינה של חני

טיפים לחיים הטובים

Facebook
RSS

מתנהאין כמו ארוחה משפחתית בראש השנה. ההתקשטות שלפני, ההגעה – מבושמים וחגיגיים, ריח האוכל הנישא באוויר, הנשיקות והחיבוקים והמפגש עם אהובים שלא רואים כל יום. עבורי, יש עניין אחד שיכול להעיב על השמחה וההתרגשות בימים שלפני החג: מתנות לחג.  אצלי, התקופה שלפני החג מלווה תמיד בפניקה קלה, שנובעת מהלחץ להגיע מוכנה לאירוע המשפחתי, לרצות את כולם ולא לאכזב אף אחד. כן, פרפקציוניזם יכול בהחלט להיות תכונה מלחיצה כפי שאתם יודעים.

טעויות נפוצות בקניית מתנות לחג

עם השנים ניסיתי לפתח טקטיקות שונות בנושא. בעבר, נהגתי לדחות את קניית המתנות לראש השנה לרגע האחרון, כדי ליהנות מהמבצעים שהציעו החנויות השונות. שיטה זו הייתה אמנם חסכונית אך התגלתה כבעייתית במיוחד, שכן זוהי השיטה הנהוגה אצל רוב בני ישראל – כך הסתבר לי. מה שזה אומר בעצם, זה שהיה עליי להתאזר בסבלנות אין קץ, לבלוע את כעסי וגאוותי, להשתמש במרפקיי ובכושר השכנוע שלי על מנת להגיש את המתנות המיוחלות. למעשה, החיסכון בכסף התאזן עם בזבוז גדול של אנרגיה, והיה גם חיסרון נוסף: לא פעם הוחלפו מתנות זהות סביב שולחן ראש השנה – תוצאה נפוצה של קניית מוצרי המבצע ברשתות הגדולות.

החלטתי לשפר את השיטה ולהתחיל במסע הקניות עוד בקיץ, מתוך מחשבה שאם אקנה כל פעם מתנה אחת, בלי לחץ, אעשה זאת בנחת ובחירותיי יהיו מוצלחות יותר. מה שקרה זה שלא הבאתי בחשבון את הקיץ הישראלי: בכל פעם שהייתי צריכה לצאת מהבית ולשוטט בחוץ בחום, אפשר לומר שהמחשבות שהתרוצצו במוחי לא היו ממש ברוח החג. מה שקרה בסופו של דבר זה שעל מנת לקצר את התהליך, הייתי קונה את כל המתנות בחנות הראשונה אליה הייתי נכנסת, מוכנה ומזומנה לחזור הביתה אל הטריינינג והמזגן. בתקופה זו, מתנות החג שהייתי מעניקה לקו בחוסר גיוון משווע, מה שהעניק לחלוקת המתנות תחושה מעט מאולצת.

הפתרון – קנייה מקוונת

עם השנים נכנס העולם הווירטואלי יותר ויותר אל חיי ולמדתי ליהנות מהיתרונות שיכול לספק לנו האינטרנט. דוגמה מצוינת לכך היא קניית מתנות לראש השנה. נראה שיזמים רבים הבינו את הצורך והקימו אתרי אינטרנט שהם למעשה חנויות מקוונות המרכזות מגוון רחב של מתנות לחגים. תוכלו לראות דוגמה לחנות כזו למשל באתר עצות הוותיק, הפועל כבר עשר שנים. מה שטוב בחנויות כאלה הוא האפשרות לבחור מתנות מבלי לקום מהכיסא או לצאת מהבית. אין גם צורך לעבור מאתר לאתר, שכן המבחר הוא רחב ונוגע בתחומים רבים. גם רשתות גדולות כבר הבינו את כללי המשחק החדשים, וגם הם הוסיפו אפשרות להזמנה אינטרנטית.

מאז שגיליתי את האפשרות, כולם יוצאים מרוצים. אני – שנהנית מהקניה ומגיעה רגועה לארוחת החג, ובני משפחתי, ששמחים לקבל מתנות מקוריות ומיוחדות.


תזונה אחרי אימון: מתי ומה לאכול לשיפור ההתאוששות?

בין אם אתם מתאמנים באופן קבוע ובין אם אתם רק ...

מתנות עובדים לפסח 2024 – אילו טרנדים מובילים השנה ?

חג הפסח נתפס בתרבות העסקית כמועד מתאים במיוחד לביטוי הוקרה ...

5 יתרונות בריאותיים של קפה

קפה הוא אחד מהמשקאות הפופולאריים בעולם ואחת התעשיות הרווחיות בכלכלה ...

ידיים נקיות

ניקוי ידיים הוא אחד הדברים החשובים ביותר שאנחנו יכולים לעשות ...

מתנות יום הולדת מקוריות שאפשר להזמין אונליין

כשמדובר במתנות ליום הולדת, מתנות מודפסות מהוות אפשרות מקורית ומרגשת ...

נוירופידבק: אימון מוחי לשיפור איכות החיים

נוירופידבק: אימון מוחי לשיפור איכות החיים מה זה נוירופידבק? נוירופידבק, או משוב ...