הפינה של חני

טיפים לחיים הטובים

Facebook
RSS

תזונת תינוקות בשלב שבין חלב למוצקים

סגור לתגובות על תזונת תינוקות בשלב שבין חלב למוצקים
אוג - 22 - 2021
חני

מהיום בו התינוק שלנו מגיח לאוויר העולם, והאמת היא שבעוד בעודו עובר ברחם, אנו רוצים להעניק לו את הטוב ביותר מבחינה תזונתית. בחודשים הראשונים לחיים תזונת תינוקות מתבססת על חלב האם או תחליפי החלב לתינוק, אך כבר מגיל 4 חודשים ממליצים שירותי הבריאות הישראלים להתחיל לשלב מזונות אחרים בתפריט לקראת המעבר למזון מוצק עם הזמן. במאמר זה ניגע בכמה נקודות הקשורות לתזונה נכונה בתקופה הזו.

שילוב עם חלב אם או עם תמ"ל

ראשית כל חשוב מאד להדגיש כי תזונת תינוקות בגיל הזה, על אף שהיא כוללת מעבר הדרגתי למזון מוצק, מחייבת את השילוב עם חלב אם או תמ"ל עד גיל שנתיים לפחות או בהתאם להמלצת הרופא.

שלב טעימות

השלב הראשון הוא תהליך החשיפה של התינוק למזונות חדשים. שימו לב כי זו צריכה להיות טעימה "על קצה המזלג" בלבד ולא ההאכלה של ממש. בכל פעם שאתם חושפים את התינוק למזון, עשו זאת לסוג אחד בלבד על מנת לראות איך הוא מגיב אליו. עשו זאת במהלך שעות היום ותנו תשומת לב מיוחדת לכל תגובה גופנית יוצאת דופן של התינוק כגון פריחה, גרד, החנקות וכולי. אם הבחנתם בתגובה כזו, פעלו כדי להגיע באופן מיידי לגורם רפואי.

מה אפשר לתת?

פירות וירקות מעוכים ורכים, חתיכות קטנות ומפוררות של עוף והודו שרצוי לכלול במחית הכוללת גם ירקות ופחמימה נוספת דוגמת אורז. זוהי בהחלט תקופה טובה לנסות מחיות שונות לתינוקות המכילים פירות וויטמינים רבים. לאחר תקופה מסוימת שהתינוק כבר מתחיל להתרגל והמחיות הופכות לחלק אינטגרלי יותר בתפריט שלו, אפשר לתת גם חטיפים לתינוקות שהם רכים ונימוחים ומתאימים במיוחד לשלב הזה.

מה אסור לתת?

מזון מוצק, דברים קטנים שעלולים לגרום לחנק, דבש וחלב עד גיל שנה. בכל מקרה מומלץ להיוועץ באחות טיפת חלב ובתזונאי תינוקות לפני תחילת התהליך.

 

מרחבי הרשת:
משחת בפנטן למניעה וטיפול של תפרחת חיתולים


מתנות עובדים לפסח 2024 – אילו טרנדים מובילים השנה ?

חג הפסח נתפס בתרבות העסקית כמועד מתאים במיוחד לביטוי הוקרה ...

5 יתרונות בריאותיים של קפה

קפה הוא אחד מהמשקאות הפופולאריים בעולם ואחת התעשיות הרווחיות בכלכלה ...

מחסור צפוי במוצרי מטרנה – מה המשמעות של חריגה מיקרוביאלית ולמה אין סיבה לדאגה?

אז מה (שוב) קרה במטרנה? באמצע יולי 2023 עדכנה חברת מטרנה ...

אינטרנט בסיבים אופטיים – איך זה עובד?

בעידן שבו אנו חיים, כולנו רגילים פחות או יותר ליהנות ...

אלבום טיולים

יצירת אלבום טיולים היא דרך נפלאה לשמר זיכרונות יפים ולשתף ...

מה לאכול לפני אימון?

הקפדה על תזונה מיוחדת ומותאמת לכושר גופני תוכל להשפיע משמעותית ...