הפינה של חני

טיפים לחיים הטובים

Facebook
RSS

נענעאם יש לכם גינה בבית או שאתם סתם אוהבים להתעסק עם צמחים ועציצים אז כדאי לכם לחשוב לפתוח ערוגה של תבלינים בבית או אפילו לעשות עיצוב גינות לגינה הפרטית שלכם.
לא משנה מה תבחרו לעשות עם הגינה שלכם בבית כדאי שתקחו בחשבון לעשות ערוגה של תבלינים וכך תעצבו את הגינה שלכם מצב מקסימלי. ערוגה של תבלינים יכולה לכלו צמחי תבלין מכל הסוגים כגון פטרוזיליה, כוסברה, נענע, לואיזה, פלפלים, אורגנו ועוד. הערוגה יכולה לכלול כל תבלין שתרצו ושאתם אוהבים לאכלו.
להלן מספר טיפים להקמה של ערוגה בצורה איכותית ולהפיק ממנה את המקסימום:
– ביחרו תבלינים שאתם אוהבים – בערוגה החדשה שלכם הוסיפו רק תבלינים שאתם אוהבים, אין טעם לשים תבלין שאתם לא אוהבים כי אתם פשוט לא תאכלו אותו והוא יגיע למצב של יובש והוא לא ינוצל. התבלין בסופו של דבר ינבול.
– השקיעו כמה שיותר – אחד הדברים הכי חשובים בערוגה הוא טיפוח והשקעה בה, אם לא תשקיעו בערוגה היא תנבול. זכרו תמיד להשקות מים (אבל לא יותר מידי) הוציאו את העשבים המפריעים לגדילה של התבלינים. השקיעו כשעה בטיפוח הערוגה.
– הפתרו ממזיקים – מזיקים יכולים להרוס לכם את כל התבלינים לכן זכרו כי עלכם לרסס את התבלינים ולהרחיק את המזיקים כגון יתושים, תולעים וכדומה. כל אלו אוכלים את התבלינים עד שהתבלין כבר לא קיים.
– כלי עבודה – ערוגת תבלינים מצריכה עבודה, אין טעם לעבוד עם הידים מהסיבה שאתם יכולים להפצע. ערוגה היא גינה לכל דבר ומצריכה ציוד כמו מעדר, מגרפה בכדי להשלים את העבודות ולהביא את הערוגה חמצב מקסימאלי.
– ברור על אופן הגידול – כל צמח ותבלין יש לו אופן ודרך לגדל אותו. יש צמחים או תבלינים שניתן לגדל בצל ויש תבלינים שחייבים שמש. בררו על אופן הגדילה של התבלינים שלכם.
– שאלו אנשי מקצוע – אין טעם לנסות להתמודד עם הכל לבד, שאלו אנשי מקצוע או גננים על בעיות שנתקלתם איתם בדרככם.
– גדרו את הערוגה – חוץ ממזיקים קיימים גם חיות גדולות יותר היכולות להרוס את הערוגה שלכם כגון חתול, כלב וכדומה לכן גדרו את הערוגה וצמצמו את האפשרות שהיא תפגע.
– בחרו אדמה איכותית – בחרו אדמה המתאימה לתבלינים שלכם, יש כל מיני סוגים של אדמה ולכן עלכם לברר איזו אדמה היא הנכונה ביותר לגידול התבלינים שלכם.
– מיקום – בחרו מיקום המתאים לגידול ערוגה. אין טעם לשים ערוגה לידי נחיל נמלים או במקום המקבל כל הזמן שמש.
עיצוב גינות – ערוגה היא גינה ובאפשרותכם לעצב את הגינה שלכם לפי הרצונות שלכם, נסו להיות יצירתיים כמה שיותר ועשו ערוגה יפה ככל שאפשר.

 


לבנת פורן בספר ביכורים מרתק – בעשר אצבעות

בספר אוטוביוגרפי חושפת לבנת פורן את הפער בין דמותה הציבורית ...

5 יתרונות בריאותיים של קפה

קפה הוא אחד מהמשקאות הפופולאריים בעולם ואחת התעשיות הרווחיות בכלכלה ...

מוזיאונים בתל אביב שפתוחים בשבת

שבת זה זמן משפחתי נפלא ואם גם אתם מחפשים בילוי ...

עשו ואל תעשו בבחירת השם לתינוק/ת שלכם

אז בשעה טובה גם אתם מצפים לתינוק או תינוקת חדשים ...

תחתונים או בוקסרים – איזה סוג מתאים לכם יותר

מי היה האדם הראשון שהקיף את העולם, באיזה מניה הכי ...

האם כדאי ללמוד הנדסאות בשנת 2022?

זה לא משנה אם אתם חיילים משוחררים שמחפשים את הכיוון ...

פיג׳מות לנשים – סקירה של סוגי פיג׳מות לנשים

שמלת ערב זה נפלא, והכי כיף בעולם זה לצאת ולקרוע ...