הפינה של חני

טיפים לחיים הטובים

Facebook
RSS

נענעאם יש לכם גינה בבית או שאתם סתם אוהבים להתעסק עם צמחים ועציצים אז כדאי לכם לחשוב לפתוח ערוגה של תבלינים בבית או אפילו לעשות עיצוב גינות לגינה הפרטית שלכם.
לא משנה מה תבחרו לעשות עם הגינה שלכם בבית כדאי שתקחו בחשבון לעשות ערוגה של תבלינים וכך תעצבו את הגינה שלכם מצב מקסימלי. ערוגה של תבלינים יכולה לכלו צמחי תבלין מכל הסוגים כגון פטרוזיליה, כוסברה, נענע, לואיזה, פלפלים, אורגנו ועוד. הערוגה יכולה לכלול כל תבלין שתרצו ושאתם אוהבים לאכלו.
להלן מספר טיפים להקמה של ערוגה בצורה איכותית ולהפיק ממנה את המקסימום:
– ביחרו תבלינים שאתם אוהבים – בערוגה החדשה שלכם הוסיפו רק תבלינים שאתם אוהבים, אין טעם לשים תבלין שאתם לא אוהבים כי אתם פשוט לא תאכלו אותו והוא יגיע למצב של יובש והוא לא ינוצל. התבלין בסופו של דבר ינבול.
– השקיעו כמה שיותר – אחד הדברים הכי חשובים בערוגה הוא טיפוח והשקעה בה, אם לא תשקיעו בערוגה היא תנבול. זכרו תמיד להשקות מים (אבל לא יותר מידי) הוציאו את העשבים המפריעים לגדילה של התבלינים. השקיעו כשעה בטיפוח הערוגה.
– הפתרו ממזיקים – מזיקים יכולים להרוס לכם את כל התבלינים לכן זכרו כי עלכם לרסס את התבלינים ולהרחיק את המזיקים כגון יתושים, תולעים וכדומה. כל אלו אוכלים את התבלינים עד שהתבלין כבר לא קיים.
– כלי עבודה – ערוגת תבלינים מצריכה עבודה, אין טעם לעבוד עם הידים מהסיבה שאתם יכולים להפצע. ערוגה היא גינה לכל דבר ומצריכה ציוד כמו מעדר, מגרפה בכדי להשלים את העבודות ולהביא את הערוגה חמצב מקסימאלי.
– ברור על אופן הגידול – כל צמח ותבלין יש לו אופן ודרך לגדל אותו. יש צמחים או תבלינים שניתן לגדל בצל ויש תבלינים שחייבים שמש. בררו על אופן הגדילה של התבלינים שלכם.
– שאלו אנשי מקצוע – אין טעם לנסות להתמודד עם הכל לבד, שאלו אנשי מקצוע או גננים על בעיות שנתקלתם איתם בדרככם.
– גדרו את הערוגה – חוץ ממזיקים קיימים גם חיות גדולות יותר היכולות להרוס את הערוגה שלכם כגון חתול, כלב וכדומה לכן גדרו את הערוגה וצמצמו את האפשרות שהיא תפגע.
– בחרו אדמה איכותית – בחרו אדמה המתאימה לתבלינים שלכם, יש כל מיני סוגים של אדמה ולכן עלכם לברר איזו אדמה היא הנכונה ביותר לגידול התבלינים שלכם.
– מיקום – בחרו מיקום המתאים לגידול ערוגה. אין טעם לשים ערוגה לידי נחיל נמלים או במקום המקבל כל הזמן שמש.
עיצוב גינות – ערוגה היא גינה ובאפשרותכם לעצב את הגינה שלכם לפי הרצונות שלכם, נסו להיות יצירתיים כמה שיותר ועשו ערוגה יפה ככל שאפשר.

 


תזונה אחרי אימון: מתי ומה לאכול לשיפור ההתאוששות?

בין אם אתם מתאמנים באופן קבוע ובין אם אתם רק ...

מתנות עובדים לפסח 2024 – אילו טרנדים מובילים השנה ?

חג הפסח נתפס בתרבות העסקית כמועד מתאים במיוחד לביטוי הוקרה ...

5 יתרונות בריאותיים של קפה

קפה הוא אחד מהמשקאות הפופולאריים בעולם ואחת התעשיות הרווחיות בכלכלה ...

ידיים נקיות

ניקוי ידיים הוא אחד הדברים החשובים ביותר שאנחנו יכולים לעשות ...

מתנות יום הולדת מקוריות שאפשר להזמין אונליין

כשמדובר במתנות ליום הולדת, מתנות מודפסות מהוות אפשרות מקורית ומרגשת ...

נוירופידבק: אימון מוחי לשיפור איכות החיים

נוירופידבק: אימון מוחי לשיפור איכות החיים מה זה נוירופידבק? נוירופידבק, או משוב ...