הפינה של חני

טיפים לחיים הטובים

Facebook
RSS

shutterstock_86606410אחת הדרכים הטובות ביותר להעביר את ימי החופש האחרונים היא לתכנן טיולים עם הילדים. טיולים לילדים הם אופציה מצוינת שתורמת לגיבוש המשפחתי, ליצירת זמן איכות ולהפעלה של הילדים, שהיא גם כיפית ומלאת אטרקציות עבורם וגם בעלת ערך חינוכי ומעשיר.

כאשר מחפשים טיולים לילדים, חשוב שההורים יקחו אחריות ויבחרו מקום מתאים שיכול לספק אטרקציות לכל בני המשפחה, זאת מבלי להתייעץ עם הילדים יותר מדי כיוון שזה עלול להוביל ויכוחים מיותרים וחוסר הסכמה על יעד הטיול.

 

היכן מחפשים רעיונות?

יש היום באינטרנט מידע בלתי מוגבל על טיולים בכלל ועל טיולים לילדים בפרט- המלצות על אתרים, סקירת פעילויות לילדים באזור, חוות דעת של מטיילים ועוד. מה שחשוב הוא לבחור ביעד שמציע הפעלות מגוונות שיתאימו לכל הגילאים ולאופי של כל אחד מהמשתתפים.

יש ילדים שנהנים יותר מפעילויות אתגריות וספורטיביות, יש ילדים שנהנים יותר מפעילויות יצירה ויש כאלה שמעדיפים פעילויות עם בעלי חיים. יש לא מעט אתרי תיירות בארץ שמציעים מגוון רחב של הפעלות לילדים שיכולות להתאים לכל אחד מבני המשפחה.

אחת האופציות המעניינות ביותר היא טיולים לילדים בקיבוצים. בשנים האחרונות קיבוצים רבים הבינו את היתרון של אטרקציות לילדים לחיזוק תיירות הפנים והחלו לפתח תכניות טיול והפעלות ליום כיף למשפחות עם ילדים בכל הגילאים. סיורים בקיבוץ, בענפי המשק השונים, סקירה מעניינת של חיי הקיבוץ של פעם ושל היום, ביקור בבית הילדים, בחדר האוכל וחשיפה לצורת החיים המיוחדת שקיימת רק בהתיישבות זו, הכל מתוכנן בצורה מותאמת לילדים ולהורים. אחד היתרונות של טיולים בקיבוצים הוא שבכל קיבוץ ניתן לפגוש בעלי חיים מסוגים שונים. כל הילדים אוהבים אטרקציות עם בעלי חיים ובקיבוצים ניתן ללמוד על בעלי החיים בהם כל קיבוץ מתמחה. אם מדובר ברפתות, בכוורות, בסוסים ועוד- תמיד ניתן לבסס חלק מיום הטיול על חשיפה לחיי בעלי החיים בקיבוץ ובכך להטיח את הנאתם של ילדים מכל הסוגים.בנוסף, בקיבוצים רבים ניתן למצוא הפעלות שמעבירות בצורה מעניינית ואטרקטיבית את סיפור תרומתו של הקיבוץ להקמת המדינה ובכך הופכת החוויה לבעלת ערך חינוכי ומעשיר עוד יותר, מה שמשמח במיוחד את ההורים.

 

היתרונות של טיולים לילדים עבור בני המשפחה

טיולים לילדים הם גם הזדמנות מצוינת לצאת קצת מהשגרה ולתת לכל אחד מהילדים חופש ביטוי ומקום להיפתח. במקרים רבים ניתן לראות ילדים שמסכימים לנסות דברים חדשים דווקא במהלך הטיול, שמשפרים את התקשורת עם בני המשפחה ושנפתחים לחוויות חדשות.

טיול משפחתי הוא תמיד הזדמנות  להתאוורר ולבלות יום של כיף ומצב רוח טוב עם כל המשפחה, ליצור חוויות חדשות ולאסוף זכרונות שישמרו לתמיד.


תזונה אחרי אימון: מתי ומה לאכול לשיפור ההתאוששות?

בין אם אתם מתאמנים באופן קבוע ובין אם אתם רק ...

מתנות עובדים לפסח 2024 – אילו טרנדים מובילים השנה ?

חג הפסח נתפס בתרבות העסקית כמועד מתאים במיוחד לביטוי הוקרה ...

5 יתרונות בריאותיים של קפה

קפה הוא אחד מהמשקאות הפופולאריים בעולם ואחת התעשיות הרווחיות בכלכלה ...

ידיים נקיות

ניקוי ידיים הוא אחד הדברים החשובים ביותר שאנחנו יכולים לעשות ...

מתנות יום הולדת מקוריות שאפשר להזמין אונליין

כשמדובר במתנות ליום הולדת, מתנות מודפסות מהוות אפשרות מקורית ומרגשת ...

נוירופידבק: אימון מוחי לשיפור איכות החיים

נוירופידבק: אימון מוחי לשיפור איכות החיים מה זה נוירופידבק? נוירופידבק, או משוב ...